chocomint-maska-antiage-01

ЧОКОМИНТ МАСКА СО ANTI-AGE ЕФЕКТ

Богато хранлива маска, збогатена со 100% чисто какао, путер од какао и освежувачка мента. идеална нега за токсифицирана, сува и уморна кожа. почуствувајте измазнувачки soft ефект по само еден третман.

 

Spa Treatment 009

MILK & HONNEY ТЕРАПИЈА

Нежна нега за кожата на телото проследена со благ пилинг за отстранување на мртвите клетки од површината на кожата. за свиленкаст и свеж изглед следува relax масажа со богато хранливо масло.

 

face

ВИНСКА PEEL OFF ТЕРАПИЈА

Подмладувачка нега со нежен вински пилинг, кој ги одстранува мртвите клетки и овозможува интензивна anti-age заштита. peel off маската делува благо термички, ја подобрува циркулацијата, на кожата и враќа видливо свеж тонус.

 

masaza_uhvati_val_popusti_n

АРОМАТЕРАПИЈА – ТЕРМОАРОМАТЕРАПИЈА ЗА ТЕЛО

Со индивидуално одбрани етерични масла и посебен облик на масажа телото се доведува во состојба на релакираност на мускулите, главата, вратот и рамениците. лекувачкото делување на арома маслата поттикнува подобрена циркулација, внесување на кислород и хранливи материи во кожата. постапката продолжува со затоплување за да се зголеми ефектот на делување на маслата.

 

Custom-Body-Polish

ТРЕТМАН КЛЕОПАТРА-РИТУАЛ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ

Подмладување и pro-age заштита. луксузна нега за цело тело која содржи шекерен пилинг, relax масажа и медова маска која потполно ја обновува и нахранува кожата.