1-2

CHOCOMINT ТРЕТМАН ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ

За уморна, атрифирана и сува кожа. ја смирува, хидрира, храни, и ја враќа еластичноста. содржи драгоцени хранливи состојки: екстракти од какао и кокос, како путер и етерично масло од нане-мента. го освежува сврзното ткиво, ја ослободува кожата од токсините и го активира лимфниот систем.

 

3-2

MILK & HONEY ХРАНЛИВ ТРЕТМАН

Pro-age третмани со состојки од природата: екстрат од матичен млеч, кокосово млеко,каротен масло. содржи бројни витаамини и минерали, делува како анти оксиданс, хидрира и ргенерира. ја омекнува и опушта кожата.

 

Spa Facial Mask.Dayspa

TERMO MODELAGE МАСКА

Ги моделира цртите на лицето, ја стимулира лимфата и овозможува длабинско отворање на порите и најдобра искористеност на активните материи од препаратите за потхранување. ја храни кожата со минерали ја јакне, затегнува и обновува. ја стимулира циркулација и ги отстранува мртвите клетки. се потикнува регенерацијата на кожата, ја подмладува и ја штити природната структура на епидермисот.